Framtidens Ekonomer

By in Aktuellt, Nyheter

På skolan råder just nu en otrolig atmosfär. Barnen jobbar, det är tyst i klassrummen, alla verkar mer eller mindre trivas och framför allt så är alla engagerade och positiva till vårt nya arbetssätt SDL. Ju mer detta utarbetas ju mer kommer eleverna att anpassa sig till vuxenlivet och kommer att bli eftertraktade på arbetsmarknaden när den dagen kommer. Vår fotograf har tagit lite bilder som vi här visar.

Vi vill uppmuntra alla, rektor, personal, elever och föräldrar att fortsätta och att stötta varandra med denna positiva anda.

Ha det så bra.

2 Kommentarer

  1. Fredrik Lidbeck 3 år sedan

    Detta är otrligt bra och lovande för kommande generation. Lycka till alla och varmt tack till alal som bidragit till denna lärorika kunskaps atmosfär och miljö

  2. Anna Hellberg 3 år sedan

    En framåt skola!:)

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

*